Červen 2016

MĚSÍČNÍ LÁKAČKA l Červenec 2016

26. června 2016 v 16:05 | Alesh |  MĚSÍČNÍ LÁKAČKA
Zdravím všechny knihomoly u měsíční lákačky na měsíc červenec. Už se nám pomalu, ale jistě blíží prázdniny, což každý rok znamená, že si i nakladatelství dávají menší volno a nevychází příliš mnoho nových knih. Tento rok je tomu ale jinak a nakladatelství si pro nás připravilo spoustu knižních novinek.

Už nyní jistě vím, že si určitě nenechám ujít knihu Mefisto od mé oblíbené autorky Tess Gerritsenová, Enigmu od Andrewa Hodgese, přibližně před rokem a půl jsem viděl film a ten byl vážně povedený. Také mě zaujala kniha Jak mi zvířata mluvila do života od Jenny Nowak, vypadá to na velmi zábavnou knihu.

Oživlý kámen (Případy vrchního inspektora Gamache, 4. díl) - Louise Pennyová, Knižní klub, 1. 7. 2016
Špulka modré nitě - Anne Tylerová, Ikar, 1. 7. 2016
Přítelkyně smrti (Funebračka, 1. díl) - Bernhard Aichner, Knižní klub, 1. 7. 2016
Nechápej mě špatně - Marianne Kavanagh, Ikar, 1. 7. 2016
Nalezená v tobě (Fixed, 2. díl) - Laurelin Paigeová, Ikar, 8. 7. 2016
Láska po francouzsku - Fiona Valpy, Baronet, 8. 7. 2016
Bohatá nevěsta - Barbara Cartland, Baronet, 8. 7. 2016
Rukojmí - Stefanie Pintoffová, Knižní klub, 8. 7. 2016
Münsterův případ - Hakan Nesser, Moba, 11. 7. 2016
Řezači kamene - Pieter De Buysser, Argo, 11. 7. 2016
Alan Turing: Enigma - Andrew Hodges, Jota, 13. 7. 2016
Prokletý hrob ( Setnovo pátrání, 1. díl) - Christian Jacq, Knižní klub, 13. 7. 2016
Stínová královna - C. J. Redwine, Baronet, 13. 7. 2016
Vějíř s kosatci (Sano Ičiró, 18. díl) - Laura Joh Rowlandová, Metafora, 14. 7. 2016
Záblesk světla - Garth Stein, Ikar, 15. 7. 2016
Will Grayson, Will Grayson - John Green, David Levithan, YOLI, 18. 7. 2016
Stříbrná zátoka - Jojo Moyesová, Ikar, 18. 7. 2016
Divocí koně - Dick Francis, Knižní klub, 20. 7. 2016
Léto, kdy jsme se potkali - Robin Constantinová, Fragment, 20. 7. 2016
V tomto domě straší - John Boyne, Plus, 20. 7. 2016
Mefisto (Rizoli & Isles, 6. díl) - Tess Gerritsenová, Knižní klub, 22. 7. 2016
V rytmu valčíku - Susanna Kubelka, Ikar, 25. 7. 2015
Dům žen bez mužů - Karine Lambert, Motto, 27. 7. 2016
Jak mi zvířata mluvila do života - Jenny Nowak, Motto, 27. 7. 2016

RECENZE l Dvojče - Tess Gerritsenová

24. června 2016 v 19:02 | Alesh
DVOJČE
TESS GERRITSENOVÁ

ORG. NÁZEV: Body Double
ŽÁNR: Thriller, Detektivka
SÉRIE: Jane Rizzoliová a Maura Islesová (4. díl)
NAKLADATELSTVÍ: Knižní klub
ROK VYDÁNÍ: 2015
VAZBA: hardback
POČET STRAN: 336

ANOTACE:
Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé.
Maura Islesová, bostonská soudní lékařka, se vrací z pařížské konference, je unavená a ráda by se prospala, před domem ji však zaskočí houf policejních vozů. Na příjezdové cestě k jejímu domu bylo v autě nalezeno tělo zastřelené ženy, o to horší je, že si všichni včetně detektiva Jane Rizzoliové myslí, že se jedná právě o Mauru, podoba je až nebezpečně velká. V jiné části města se seznamujeme s Mattie Purvisovou, nastávající maminkou, která nevede úplně šťastný život, který si vysnila po boku svého manžela Dwayna. Dwayne je sobecký a svou ženu zahrnuje jen samými urážkami, vše se ovšem změní, když milující manželka Mattie jednoho dne beze stopy zmizí.

Dvojče je po Chirurgovi a Hříšnici již mou třetí knihou, kterou jsem od skvělé autorky Tess Gerritsenové četl. Tess Gerritsenová bez pochyby patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Tess umí psát velmi napínavé a originální thrillery, dokáže udržet čtenáře v napětí po celou knihu, obzvláště u Dvojčete se povedl již samotný prolog, který vás hned ze začátku knihy zasáhne a vy prostě musíte číst dál, abyste se dozvěděli, co se vlastě stalo. K autorce mě opět přivedla knižní booktuberka Rodaw z knihánkova, které moc děkuji za skvělá videa a inspiraci ke čtení.

Nyní pár slov k postavám. Kdybyste se mě zeptali, jaké jsou mé nejoblíbenější knižní postavy, určitě by v mé odpovědi zaznělo jméno detektiv Jane Rizzoliová. Tess umí natolik dobře vykreslit své postavy, že vám připadají jako reální lidé. Jane Rizzoliová i Maura Islesová nejsou typickými knižními hrdinkami, nejsou všemohoucí, každá má své chyby a jsou si jich vědomy, zkrátka stejně jako mi všichni ostatní, nejsou dokonalé.

Všechny knih od Tess Gerritsenové mají moc pěkné obálky, i když jsou jednoduché, k příběhu se skvěle hodí. Mám rád, když nakladatelství dělá obálky knih od jednoho autora stále ve stejném vzhledu, i když jsou vydávány v řádu několika let. V knihovně nevypadá vůbec dobře, když máte vedle sebe knihy od stejného autora, ale každá je úplně jinak velká. Knižní klub již od minulého roku vydává celou série znovu, první díl je však již ve většině knihkupectví vyprodaný. Díly naštěstí na sebe příliš nenavazují, takže se nemusíte bát, kdybyste ho již nesehnali, pokračování si můžete přečíst i tak.

Už se nemůžu dočkat, až se pustí do dalšího knižního skvostu od této úžasné autorky. V knihově již na mě čeká volné pokračování Chirurga s názvem Učedník, takže se můžete brzy těšit na další recenzi ze série. Knihu Dvojče bych rozhodně doporučil všem, kteří mají rádi napínavé thrillery a nebojí se lehce drsných scén. Věřím, že vás kniha zaujme a bude se vám líbit.
HODNOCENÍ:

UNBOXING #01 z levneucebnice.cz

22. června 2016 v 15:20 | Alesh |  DALŠÍ
Vítám vás zpět na mém blogu, omlouvám se, že jsem se přes dva týdny neozval, ale měl jsem toho dost na práci a nebyla moc nálada na psaní. To ovšem neznamená, že jsem nečetl, dočetl jsem dvě knihy, které vám představím v měsíčním zúčtování, které chystám na příští týden. Dnes mi dorazil balík z mého nejoblíbenějšího a podle mého názoru i nejlevnějšího internetového knihkupectví Levné učebnice (levneucebnice.cz). Na tento eshop nemůžu říct křivé slovo, široká nabídka, velmi nízké ceny a knihy jsou vždy ve velmi dobrém stavu.


MĚSÍČNÍ CHVÁSTAČKA l Květen 2016

4. června 2016 v 21:54 | Alesh |  MĚSÍČNÍ CHVÁSTAČKA
Je tu nový měsíc a s ním i první oficiální měsíční chvástačka na tomto blogu. V květnu jsem učinil dvě větší objednávky, jednu z Knihcentra a tu druhou z nového eshopu Levných knih. První mi přišla objednávka z Levných knih, kde jsem si objednal celkem 8 knih. Levné knihy nabízejí skvělé knihy za ještě lepší ceny, ale objednávat z eshopu, už nikdy víc. Vyplnil jsem objednávku přesně na osm knih a přibližně za pět dní mi knihy dorazily, jenomže byly jen čtyři a mezi nimi kniha, kterou jsem si ale vůbec neobjednal, tak jsem do eshopu poslal email, jak tento problém hodlají řešit, nikdo mi však neodepsal. Znovu jsem si prošel stránky Levných knih a narazil jsem na další email, tam už mi odepsali a slíbili, že mi knihy zašlou, ovšem další týden se nic nedělo. Už jsem toho začínal mít dost, tak jsem jim napsal znovu, pán se mi omluvit, že má objednávka bohužel není kompletní, super, hlavně, že když jsem knihy před dvěma týdny objednával, všechny byli skladem! Už jsem to dál nechtěl řešit, napsal jsem jim, ať mi pošlou to, co mají a knihu, kterou mi poslali navíc, si raději nechám, protože si nedovedu představit, jak dlouho by to zase trvalo vyřešit. Knihy mi naštěstí druhý den dorazily, jen si říkám, proč to tak rychle nešlo již na začátku. Z toho plyne, že až si budu chtít koupit knihu z Levných knih, raději využiji kamenných prodeje.